27 stycznia 2020 Udostępnij

Hydrofibizacja szyb samochodowych

Odporność na deszcz szyby zależy w większym stopniu od techniki, częstotliwości i dobrych piór wycieraczek niż w przypadku jakiegokolwiek innego szklanego produktu przeciwdeszczowego. Hydrofibizacja szyb samochodowych za pomocą rozmaitych produktów, dodatkowo zapewni nam komfort prowadzenia samochodu podczas opadów dreszczu. Różne produkty działają mniej więcej tak samo, zapewniając dobre hydrofobowe zgrubienia i spływanie, ale różnica polega na tym, jak długo działają, co ma bezpośredni wpływ na ich koszt.

Dobrej jakości wycieraczki

Producenci produktów przeciwdeszczowych na przedniej szybie i producenci samochodów, podkreślają wagę częstej wymiany piór wycieraczek, nawet trzy do czterech razy w roku. Szukaj ostrzy, które wywierają równomierny nacisk, dzięki czemu wykonają czyste zamiatanie i nie pozostawiają smug tam, gdzie nie będą miały kontaktu ze szkłem. Nie czekaj, aż ostrze się rozpadnie. Żaden produkt przeciwdeszczowy nie działa sam, a dobre pióra wycieraczek sprawią, że produkty hydrofobowe są skuteczniejsze.

Jak często stosować?

Produkty hydrofobowe są wysoce zalecane dla każdego modelu pojazdu. To, co sprawia, że jeden produkt jest aktywniejszy dłużej niż inny, to substancja chemiczna i sposób, w jaki przylega on do szkła. Te bardziej odporne na zużycie wycieraczek, trwają od sześciu do ośmiu miesięcy w porównaniu do czterech do sześciu tygodni w przypadku tańszych produktów.

Więcej dowiesz się na http://cempol.pl/hydrofobizacja-szyb/qlvv/hydrofobizacja-szyb.html >>

Technika nakładania

Ważne jest, aby upewnić się, że przednia szyba jest nieskazitelnie czysta i sucha przed nałożeniem produktu hydroizolacyjnego, aby zagwarantować przyczepność i wydajność. Opłucz szybę i wyczyść ją środkiem do czyszczenia okien na bazie amoniaku i ręcznikiem papierowym. Dokładnie spłucz, upewniając się, że zmyłeś cały amoniak. Osusz ją następnie ręcznikiem z mikrofibry. Zastosuj produkt hydroizolacyjny zgodnie z zaleceniami. Większość instrukcji mówi, że stosuje się je ruchem okrężnym, ale czasmai zaleca się stosowanie przejść pionowych lub poziomych, aby uniknąć zarysowań kół, w przypadku uwięzienia obcej cząsteczki w ręczniku. Po wyschnięciu produktu wytrzyj lub wypoleruj czystym ręcznikiem z mikrofibry. Po utwardzeniu elementów przez kilka godzin spłucz je ponownie i osusz czystym ręcznikiem z mikrofibry.

Pomiędzy aplikacjami należy czyścić tylko wodą, aby uniknąć zerwania uszczelnienia za pomocą chemicznych środków czyszczących. Jeśli produkt jest prawidłowo stosowany i konserwowany, osady i woda powinny zejść z uszczelnionego szkła przy niewielkim wysiłku. Regularnie sprawdzaj ostrza i nakładany produkt pod kątem zużycia. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele produktów do pielęgnacji samochodów, które twierdzą, że stosują „nanotechnologię”. Produkty nanotechnologiczne lub nanotechnologiczne działają dłużej i lepiej. Metale są z natury ujemnie naładowane, a zatem hydrofilowe (lubią wodę). Oznacza to, że krople wody (i zawarte w nich zanieczyszczenia) spadają na niezabezpieczone powierzchnie samochodu, z natury tworzą niskie kąty zwilżania, rozprowadzają się i zwilżają powierzchnię, pozostawiając w ten sposób swoją zawartość.

Hydrofobowość jest ważnym czynnikiem każdego uszczelniacza samochodowego. Deszcz niesie ze sobą zanieczyszczenia przemysłowe, chemiczne i środowiskowe, które szybko przywierają do powierzchni samochodowych. Bariera hydrofobowa zachęca wodę do osadzania się koralików i staczania się, zabierając ze sobą zanieczyszczenia, zamiast osiadania na leżącej pod nimi powierzchni. Jest to często określane jako samooczyszczanie i ułatwia mycie pojazdu, ponieważ powierzchnie są mniej zanieczyszczone. To z kolei zmniejsza ryzyko wprowadzenia zawirowań i zadrapań.

SPEKTRUM ART

Stylizacja samochodowa