13 marca 2020 Udostępnij

Auto dla Kobiet - jak je wyposażyć?

W Polsce panuje przekonanie, iż kobiety są gorszymi kierowcami niż mężczyźni. Niestety jak dowodzi jeden z ubezpieczycieli – jest to stereotyp. Po analizie zebranych danych wysnuto wiele interesujących informacji.

Wyniki z przeprowadzonego ogólnopolskiego badania jednoznacznie dowodzą częstsze łamanie przepisów drogowych prze Panów. 59% Pań nigdy lub bardzo rzadko przekracza dozwoloną prędkość. Za to do ograniczeń prędkości stosuje się jedynie 45% męskiego grona kierowców samochodowych. Co więcej w ostatnich latach 11% mężczyzn spowodowało wypadki, a kobiet jedynie 9%.

Kobiety, a agresja na drogach

Jak dowodzą raporty z badania, przeprowadzonego przed kilkoma laty przez jednego z producentów samochodów, to jednak kobiety są o wiele bardziej agresywne podczas prowadzenia pojazdu niżeli płeć przeciwna. Odczuwają również znacznie większy stres związany z prowadzeniem pojazdu w porównaniu do męskiej części kierowców. Jak to sprawdzono spytacie? Otóż szukano 1 000 chętnych kierowców, w których samochodach zamontowano kamerki. Dzięki nim firma miała dostęp do reakcji prowadzących auta na różnorakie zdarzenia na drodze. Wynikiem tych badań było stwierdzenie, iż kobiety aż 12% częściej demonstrują agresywne zachowani na drodze. Częściej również niżeli Panowie mają problemy z parkowaniem czy jazdą lub manewrami w wąskich uliczkach. Dlatego też na obecnym rynku dostępnych jest mnóstwo udogodnień, które podnoszą komfort podróży, a przed wszystkim ich bezpieczeństwo.

Gdzie kupić?

W otchłani Internetu istniej wiele firm, które umożliwiają zakup udogodnień oraz części samochodowych. Prawdopodobnie najpopularniejszy z nich to iParts.pl. Ten internetowy sklep motoryzacyjny umożliwia bardzo łatwe i szybkie wyszukiwanie poszczególnych produktów. Wystarczy wybór marki, modelu oraz typu naszego pojazdu ze spisu oferowanych.

Przykładem niezwykle przydatnego wyposażenia są czujniki parkowania. Mamy wybór kupna pojedynczego czujnika zbliżeniowego lub też całego kompletu czujników parkowania z kamerą. Jest to elektroniczny system zdalnie mierzący odległość samochodu od przeszkody lub innego pojazdu.

Kolejną opcją pomagającą w podróży samochodem jest nawigacja. Większość aut z obecnego rocznika posiada w podstawowej wersji komputer pokładowy wyposażony w nawigację GPS. Niestety modele starszych samochodów nie mają tego gadżetu. Warto wtedy zainwestować w komfort jazdy oraz bezpieczeństwo podróżujących – zerkanie co chwila na mały ekran komórki lub co gorsza mapę, nie jest zbytnio odpowiedzialne. Poniżej wstawiamy link do strony umożliwiającej wyszukanie kompatybilnego modułu nawigacji GPS z Waszym samochodem. 

Mężowie, dla Waszego spokoju radzimy doposażyć samochody w kilka przydatnych części.
Wyszukanie ich na iParts.pl to tylko kilka minut, a oszczędność późniejszego czasu spędzonego przy naprawie oraz wydanych pieniędzy – ogromna.

SPEKTRUM ART

Stylizacja samochodowa